Kierownik Sprzedaży

Lokalizacja: okolice Poznania

Dla naszego klienta poszukujemy osoby na stanowisko:

Zadania na tym stanowisku:

  • Opracowywanie strategii i planów sprzedaży w tym m.in. ustalanie celów dla działu handlowego (ilościowych i jakościowych), ustalanie budżetów sprzedaży.
  • Nadzór nad realizacją budżetu sprzedaży – analizy sprzedaży, weryfikacja efektywności pracy przedstawicieli handlowych.
  • Udział w planowaniu działań marketingowych firmy wspierających sprzedaż i rozpoznawalność firmy.
  • Cykliczne planowanie i raportowanie wyników pracy działu handlowego do Zarządu.
  • Inicjowanie i podejmowanie decyzji zmierzających do maksymalizacji wyników sprzedaży.
  • Nawiązywanie i aktywne podtrzymywanie kontaktów z kluczowymi klientami.
  • Ocena potencjału handlowego potencjalnych i aktualnych klientów, segmentacja portfela klientów.
  • Badanie otoczenia konkurencyjnego i monitoring działań na rynku.
  • Negocjowanie warunków współpracy i podpisywanie umów handlowych, udział w spotkaniach handlowych.
  • Współpraca z pozostałymi działami firmy (głównie: Zakupy, Marketing, Logistyka, Magazyn).
  • Prowadzenie szkoleń produktowych dla klientów i przedstawicieli handlowych.
  • Uczestnictwo w targach branżowych.
  • Rekrutacja i derekrutacja pracowników działu handlowego.
  • Nadzór nad pracą podległego zespołu – wyznaczanie celów do realizacji, delegowanie zadań, monitorowanie i egzekwowanie poziomu ich realizacji.
  • Motywowanie i rozwijanie pracowników działu handlowego.
  • Szkolenie i wdrażanie stanowiskowe nowych pracowników działu handlowego.
  • Bieżące wsparcie pracowników zespołu handlowego poprzez mentoring i wspólną operacyjną pracę w terenie.
  • Sprawowanie nadzoru nad prawidłowym przebiegiem zadań w dziale.
  • Inicjowanie i wdrażanie rozwiązań optymalizujących i/lub wspierających bieżącą pracę działu handlowego.

Oczekiwania wobec kandydatów:

  • Doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku, wymagającym realizacji zadań zbliżonych do zakresu dla opisywanego stanowiska.
  • Doświadczenie w zarządzaniu sprzedażą w kanale tradycyjnym.
  • Doświadczenie w sprzedaży B2B, do architektów, deweloperów lub na rynkach zagranicznych, w kanale hurtowym będzie dodatkowym, mocnym atutem.
  • Znajomość MS Office z naciskiem na Excel (mile widziana znajomość systemu klasy ERP).
  • Prawo jazdy kat. B + gotowość do pracy w terenie (ok. połowa czasu pracy w terenie).
  • Język angielski B2 (nie jest to kryterium niezbędne, lecz mile widziane).
  • Wykształcenie wyższe.

Pracodawca oferuje:

  • Umowę o pracę lub współpraca w oparciu o umowę B2B.
  • Pensję zasadniczą + premię kwartalną/roczną.
  • Benefity: samochód służbowy, karta paliwowa, dofinansowanie do karty Multisport i prywatnej opieki medycznej.