Rekrutacja i selekcja menedżerów i specjalistów

Rekrutacja i selekcja menedżerów i specjalistów

Realizujemy kompleksowe wieloetapowe i wielostanowiskowe procesy rekrutacji menedżerów i specjalistów, a także selekcji kadry na terenie całej Polski. Rekrutujemy również na stanowiska międzynarodowe. Zgodnie z Państwa potrzebami i oczekiwaniami, przejmujemy opiekę nad całym procesem rekrutacji specjalistycznych i menedżerskich lub towarzyszymy wyłącznie na wybranych etapach.

Executive Search – skuteczna rekrutacja menedżerów i specjalistów

Prowadzimy Direct Search (Head HuntingExecutive Search).  Rekrutujemy specjalistów i ekspertów o określonych kwalifikacjach pracujących w danej branży. W celu oceny kompetencji i potencjału kandydatów korzystamy ze sprawdzonych narzędzi, w tym m.in. sesji Assessment Center.

Do każdego zlecenia rekrutacji specjalistycznych i menedżerskich oraz selekcji podchodzimy indywidualnie. Wszystkie projekty prowadzimy z zachowaniem wysokich standardów jakości i poufności, w oparciu o wiedzę merytoryczną, orientację biznesową i umiejętności naszych konsultantów.

Rekrutacja specjalistów i menedżerów

Rekrutacja specjalistów i menedżerów jest procesem złożonym i często – niełatwym. Niepewne czasy biznesowe i ekonomiczne sprawiają, że chętnych do zmiany pracy nie jest zbyt wielu, podjęcie ryzyka nigdy nie jest atrakcyjnym wyjściem w niestabilnych czasach. Dlatego też w procesie rekrutacji specjalistów i menedżerów posiłkujemy się, wciąż aktualizowaną i uzupełnioną, bazą najlepszych osób dla danej branży. Ponadto prowadząc rekrutacje menedżerów i specjalistów dbamy o to, by dopasować osobę nie tylko pod kątem kompetencji, ale również osobowości i dopasowania do kultury organizacyjnej danej firmy oraz do specyfiki branży.

Rekrutacja menedżerów a rozwój firm

Badania przeprowadzone przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości jasno wskazują, że jednym z głównych powodów stagnacji firm jest brak kadry menedżerskiej. Dla pracodawców powinien być to znak, by rekrutację menedżerów potraktować priorytetowo. 

Przygotowując się do rekrutacji specjalistów oraz kadry menedżerskiej pracodawca musi mieć świadomość, że większość z nich należy do grupy tzw. kandydatów pasywnych. Oznacza to, że nie szukają aktywnie pracy. Ten wniosek z kolei wpływa na to, że rekrutacje menedżerów nie będą miały standardowego przebiegu. 

Nasz proces rekrutacji specjalistów i rekrutacji menedżerów opiera się na podejściu proaktywnym i dopasowanym indywidualnie do danej osoby. Wiemy, że tylko takie indywidualne podejście w połączeniu z bezpośrednim kontaktem mają szansę zwrócić uwagę pracowników o najwyższych kompetencjach. Jako zespół Integra Rekrutacje dbamy o to, by rekrutując menedżerów i wysokiej klasy specjalistów cały proces i kontakt zarówno z Klientem, jak i kandydatami opierał się na szczerości, wzajemnym zaufaniu, transparentności, a także empatii. 

Rekrutacja specjalistów – czego kandydaci oczekują od nowego miejsca pracy?

Rekrutacje specjalistyczne także nie należą do najłatwiejszych, zwłaszcza w sytuacji kryzysu. Czasy pandemii, wojna w Ukrainie, inflacja – wszystko to wpływa na to, że włączenie do procesu rekrutacyjnego specjalistów, staje się zadaniem wymagającym zespołu bardzo doświadczonych rekruterów, którzy są na bieżąco ze zmieniającymi się realiami rynku pracy. Czego dziś specjaliści oczekują od pracodawców?

BEZPIECZEŃSTWO – po pierwsze i bezapelacyjnie w kontekście stabilności pozycji firmy na rynku oraz zatrudnienia, dbałość o higienę w miejscu pracy, wsparcie i zrozumienie w okresach choroby

ELASTYCZNOŚĆ w organizacji pracy – praca zdalna/hybrydowa, a jeśli praca w biurze, to w dobrej lokalizacji z parkingiem, także rowerowym

ZAUFANIE i ZABEZPIECZENIE (narzędziowo, technologicznie) przy pracy zdalnej 

WYNAGRODZENIE – atrakcyjne i konkurencyjne 

REKOMENDACJE I POLECENIA wśród znajomych, pracowników, specjalistów odnośnie pracy w danej firmy 

BENEFITY – DOBRY PAKIET OPIEKI MEDYCZNEJ i WSPARCIA PSYCHOLOGICZNEGO np. poprzez zajęcia online czy też te rozwojowe

Kontakt

Katarzyna Maciejewska

tel/fax.: (61) 661 30 80
tel. kom.: 669 888 044 katarzyna.maciejewska@integra-consulting.pl Wyślij zapytanie