Direct Search
(w tym Head Hunting)

26305_INT_direct_searchDirect Search to sprawdzona metoda rekrutacji kandydatów na stanowiska specjalistyczne i managerskie. Metoda opiera się na dotarciu do ekspertów w swojej dziedzinie, którzy są pasywni na rynku pracy, tj. sami aktywnie nie poszukują pracy i nie są responsywni na klasyczne metody rekrutacji np. ogłoszenia o pracę. Rolą rekrutera jest znalezienie, dotarcie i zachęcenie takiego kandydata do rozważenia propozycji naszego klienta oraz przystąpienia do procesu selekcji. Działania typu Direct Search znacznie poszerzają grono potencjalnych kandydatów posiadających pożądane przez klienta doświadczenie branżowe i znajomość rynku.

Na czym polega metoda Direct Search w praktyce?

Na wstępie wspólnie z klientem ustalamy profil poszukiwanego kandydata (merytoryczny, osobowościowy) oraz targetujemy obszar poszukiwań (terytorialny i sektorowy). Na bieżąco informujemy o postępach z prowadzonych działań. W końcowej fazie przygotowujemy szczegółowe raporty indywidualne rekomendowanych kandydatów.

Na każdym z etapów procesu jesteśmy Państwa partnerem.

metoda direct search


 Korzyści metody Direct Search:

  • dotarcie do pasywnych kandydatów, którzy sami nie zaaplikowaliby na ogłoszenie w klasycznie prowadzonym procesie rekrutacji 
  • „pozyskanie” z rynku eksperta, który dobrze zna swoją branżę i odnosi sukcesy w swojej pracy 
  • skrócony czas wdrożenia nowego pracownika w branżę

direct search
Wyślij zapytanie

rekrutacja@integra-consulting.pl tel/fax.:

Rekrutujemy on-line!
+48 669 888 044