Head Hunting

W celu poszerzenia grona potencjalnych kandydatów posiadających pożądane przez Państwa kwalifikacje, doświadczenie branżowe czy znajomość rynku, proponujemy poszukiwania metodami bezpośrednimi (Direct Search). Metodę rekrutacji bezpośredniej nazywamy również Head Huntingiem. To sprawdzony sposób rekrutacji osób na stanowiska specjalistyczne i managerskie, który polega  na dotarciu do ekspertów w swojej dziedzinie, którzy są pasywni na rynku pracy, tj. sami aktywnie nie poszukują pracy i nie są responsywni na klasyczne metody rekrutacji np. ogłoszenia o pracę. Rolą rekrutera jest znalezienie i zachęcenie takiego kandydata poprzez metodą head huntingu do rozważenia danej propozycji pracy oraz przystąpienia do procesu rekrutacyjnego.  

Rekrutacja specjalistów – Head Hunting

Head Hunting wykorzystujemy jako jedno z narzędzi w ramach kompleksowego procesu rekrutacyjnego bądź proponujemy jako osobną usługę w momencie, kiedy np. sami Państwo prowadziliście wcześniej rekrutację za pomocą tradycyjnych metod (kampania ogłoszeniowa) i działania te okazały się niewystarczające. Head Hunting prowadzimy w oparciu o tzw. krótką listę (target list) kandydatów o określonych kompetencjach (i spełniających zdefiniowane kryteria), kontaktując się z nimi bezpośrednio.

Headhunting – dlaczego warto?

Metoda head huntingu cieszy się dużą popularnością ze względu na swoją skuteczność. Dziś najlepsi specjaliści o unikalnych kwalifikacjach rzadko kiedy decydują się sami brać udział w procesie rekrutacyjnym. Dotarcie do nich metodą head huntingu z konkretną ofertą, indywidualnie dopasowaną do ich profilu, zdecydowanie zwiększa szansę na pozyskanie eksperta.

Kiedy warto rekrutować metodą headhuntingu?

  • Jeśli szukają Państwo osób o bardzo wyspecjalizowanych kompetencjach.
  • Jeśli chcą Państwo sprawdzić, jakie są oczekiwania zawodowe specjalistów i menedżerów z konkretnej branży / na konkretnych stanowiskach.
  • Jeśli chcą Państwo przeprowadzić proces rekrutacyjny możliwie szybko, celując w bardzo sprecyzowane profile kandydatów.

Head Hunting jest również skuteczną metodą, jeśli dana organizacja chce pozyskać kandydatów z bezpośredniej konkurencji. Wreszcie – metoda headhuntingu jest najlepszym wyjściem w sytuacji, gdy klasyczne metody rekrutacji zawodzą.


Kontakt

Witold Górczyński

tel/fax.: (61) 661 30 80
tel. kom.: 885 777 331 witold.gorczynski@integra-consulting.pl Wyślij zapytanie